Mobile Menu
22.11.2022

Ile kosztuje wynajem maszyn budowlanych?

Ile kosztuje wynajem maszyn budowlanych?
zoom

Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw zamiast na kupno, decyduje się na wynajem sprzętu budowlanego. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści jak chociażby mniejsza ilość formalności, zdjęcie z przedsiębiorstwa odpowiedzialności za stan techniczny maszyn czy też łatwiejsza logistyka. Dodatkowo zakup sprzętu budowlanego wiąże się z naprawdę dużą inwestycją, na którą wiele firm po prostu nie ma pieniędzy. W dużej ilości przypadków maszyny budowlane wykorzystywane są sporadycznie, dlatego też ich wynajem jest najbardziej opłacalną opcją. Dotyczy to zwłaszcza sprzętów specjalistycznych, wykorzystywanych wyłącznie do niektórych prac.

Ile trzeba zapłacić za wynajem maszyn budowlanych?

Tak naprawdę ciężko jednoznacznie określić, z jakimi kosztami wiąże się wynajem sprzętu budowlanego, ponieważ jest to zależne od wielu czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj wypożyczanego sprzętu. Duże, ciężkie sprzęty będą zdecydowanie droższe niż mniejsze urządzenia budowlane jak np. betoniarka. Zazwyczaj specjalistyczne maszyny budowlane są nieco droższe od klasycznych koparek czy walców – jest to spowodowane głównie tym, że sam sprzęt jest po prostu droższy i firma wypożyczająca musi zadbać o to, aby koszty jego zakupu się zwróciły.

To, ile trzeba zapłacić za dany sprzęt, jest zależne także od regionu oraz konkretnej firmy wynajmującej. W większych miastach zazwyczaj należy liczyć się z nieco większymi kosztami niż w przypadku mniejszych miejscowości. Wynajem maszyn budowlanych może różnic się ceną także w zależności od tego, na jaki okres ma zostać wynajęty dany sprzęt. W większości wypadków im dłuższy okres wynajmu tym korzystniejsza cena za dobę. Stała współpraca również wiąże się najczęściej z bardziej korzystnymi cenami. W wielu przypadkach niezależnie od warunków wynajmu i lokalizacji wypożyczenie sprzętu i tak jest bardziej opłacalne niż jego zakup.

DANE KONTAKTOWE Zapraszamy do kontaktu

Szybki kontakt - DANE KONTAKTKOWE