Mobile Menu
06.12.2022

Jak wybudować drogę tymczasową?

Jak wybudować drogę tymczasową?
zoom

Wybudowanie drogi tymczasowej jest konieczne w przypadku rozpoczęcia nowej inwestycji budowlanej, konieczności stworzenia tymczasowego parkingu, pracy na trudnej nawierzchni lub w sytuacji użytkowania na co dzień ciężkiego sprzętu budowlanego. Dzięki niej wszelkie procesy przebiegną sprawnie i bezpiecznie, bez dodatkowego stresu. Zapewni dobre warunki zarówno pojazdom, jak i pieszym na placu budowy. Aby jednak móc korzystać z drogi tymczasowej, należy ją dobrze zaplanować i wykonać.

W jaki sposób można wybudować drogę tymczasową?

O budowie drogi tymczasowej należy pomyśleć na samym początku realizacji inwestycji. Konieczne jest, aby była ona gotowa przed wjazdem na budowę ciężkiego sprzętu. Dzięki temu możliwe będzie szybsze rozpoczęcie zaplanowanych prac, a teren zostanie ochroniony przed uszkodzeniem. Aby mieć pewność, że wykonane dojazdy spełnią swoje zadanie i będą bezpieczne, należy zlecić tego rodzaju prace ziemne profesjonalnej firmie zajmującej się takimi zadaniami. Dobiorą oni odpowiedni materiał do wykonania drogi do danej inwestycji i zadbają, aby całość była bezpieczna i trwała.

Obecnie drogi dojazdowe wykonuje się najczęściej z prefabrykowanych płyt drogowych lub z kruszywa łamanego. Podczas projektowania i wykonywania przejazdu warto wyznaczyć dwie różne drogi dojazdowe do placu budowy. Dzięki temu można uniknąć ryzyka kolizji oraz zatorów na drodze tymczasowej. Decydując się na drogę tymczasową z płyt betonowych, konieczne jest zadbanie o odpowiedni sprzęt, który będzie w stanie unieść i prawidłowo ułożyć płyty.

Drogi z kruszywa sprawdzą się w przypadku krótkich odcinków, które nie będą uczęszczane przez sprzęt ciężki. Przy ich wykonaniu należy zadbać o odpowiedni projekt, dzięki czemu kruszywo pozostanie na miejscu przez dłuższy czas.

DANE KONTAKTOWE Zapraszamy do kontaktu

Szybki kontakt - DANE KONTAKTKOWE