Mobile Menu
12.04.2022

Co zrobić z gruzem poremontowym?

Co zrobić z gruzem poremontowym?
zoom

Jednym z głównych wyzwań w przypadku robót budowlanych jest konieczność poradzenia sobie z pozostałym po tego typu pracach gruzem. Co należy z nim zrobić, aby czynności te odbywały się zgodnie z literą prawa oraz bez szkody dla środowiska naturalnego?

Umieszczanie gruzu w wynajętym kontenerze

Jeszcze przed przystąpieniem do prac warto wynająć praktyczny kontener, w którym będzie można umieszczać tego typu odpady. W firmach takich jak nasza dysponujemy kontenerami o wielkościach od 3,5 do 40m3, dzięki czemu wymiary można dopasować do typu realizowanych prac. Dobrze, aby odpady były od razu wyrzucane do takich kontenerów, aby uniknąć konieczności poświęcania czasu na dodatkowe oczyszczanie terenu.

Co istotne dla inwestorów wykonujących prace remontowe, to firma dostarczająca kontener przejmuje na siebie obowiązek wywiezienia takich pozostałości, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu gruz spożytkowywany będzie w ekologiczny oraz zgodny z prawem sposób.

Wywóz gruzu do jednego z punktów PSZOK

Alternatywą jest samodzielny wywóz takich odpadów do jednego ze znajdującego się w okolicy PSZOK-u. Ten ostatni to Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w którym można pozostawić nie tylko gruz, ale także inne przedmioty po remoncie, w tym stare meble oraz urządzenia RTV i AGD. Główną niedogodnością jest to, że w przypadku większej ilości gruzu, konieczne będzie wynajęcie specjalnego pojazdu, dzięki któremu będzie można przetransportować pozostałości poremontowe.

To, czego decydowanie nie należy robić, jest wyrzucanie gruzu poremontowego do zwykłych pojemników na śmieci ustawianych na blokowiskach. Samochody przeznaczone do odbierania takich odpadów nie są przystosowane do wywożenia gruzu, o czym niestety wiele osób zapomina.

Jak widać istnieje kilka sposobów na poradzenie sobie z gruzem poremontowym, przy czym zdecydowanie najdogodniejsze jest pierwsze rozwiązanie. Dzięki niemu takie zadanie przejmuje na siebie bowiem firma dostarczająca specjalny kontener.

DANE KONTAKTOWE Zapraszamy do kontaktu

Szybki kontakt - DANE KONTAKTKOWE