Mobile Menu
05.05.2022

W jakich kontenerach można składować gruz?

W jakich kontenerach można składować gruz?
zoom

Decydując się na gruntowny remont domu czy mieszkania, bądź też wyburzanie budynków znajdujących się na naszej posesji powinniśmy pomyśleć, co zrobimy z gruzem i usuniętymi tynkami, gipsem czy zdartymi podłogami. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest wynajem specjalnych kontenerów oraz usługi ich wywiezienia, dzięki czemu pozbędziemy się niepotrzebnych odpadów zgodnie z panującymi przepisami. Niestosowanie się do ustaw może skutkować nałożeniem na nas grzywny.

Jakie kontenery przeznaczone są do składowania gruzu?

Aby móc składować gruz zgodnie z prawem, powinniśmy zaopatrzyć się w kontenery typu KP, wykonane z blachy stalowej pomalowanej specjalną farbą zapobiegającą korozji. Kontenery te dostępne są w różnych pojemnościach, od 5 do nawet 40 metrów sześciennych, dzięki czemu możemy wybrać ten najlepiej spełniający nasze potrzeby. Tego rodzaju pojemniki na gruz charakteryzują się dużą trwałością i solidnością, są w stanie utrzymać sporo ciężkich odpadów.

Jeżeli jesteśmy w trakcie rozbiórki, warto zdecydować się na wynajem kontenerów wraz z wywozem. Dzięki temu gruz trafi w odpowiednie miejsce, a my zadbamy o środowisko i uchronimy się od grzywny. Co ważne, część materiałów wyrzucanych z poremontowymi odpadami może zostać ponownie przetworzone. Jako że gruz nie jest zwykłym odpadem, nie możemy wyrzucić do klasycznego kubła na śmieci. Regulacje odnośnie wywozu gruzu znajdują się w ustawie z 2012 roku. Gruz budowlany jest materiałem, który powinien trafiać na składowiska odpadów komunalnych.

Składowany w miejscach do tego nieprzeznaczonych może ściągnąć na nas konsekwencje i kary nałożone przez wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta. Za niewłaściwe usunięcie gruzu, nawet jeżeli wynika ono z niewiedzy, grozi kara grzywny, a w skrajnych przypadkach nawet pozbawienie wolności. Zamówienie kontenera z wywozem jest najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem. Zlecenie wywiezienia gruzu profesjonalnej firmie pozwoli nam na o wiele szybsze i bezproblemowe usunięcie kontenera z gruzem z naszej posesji.

DANE KONTAKTOWE Zapraszamy do kontaktu

Szybki kontakt - DANE KONTAKTKOWE