Mobile Menu
12.04.2022

Maszyny niezbędne na placach budów

Maszyny niezbędne na placach budów
zoom

Obecnie żadna budowa nie jest możliwa bez różnego rodzaju maszyn, które przyspieszają oraz ułatwiają wykonywanie prac. Które z nich okazują się być najbardziej niezbędne i do czego dokładnie służą?

Koparko-ładowarka, czyli uniwersalna maszyna do różnych zadań

Na większości placów budowlanych można spotkać przede wszystkim koparko-ładowarki, które zgodnie z nazwą, pełnią kilka różnych zadań. Ich konstrukcja oparta jest na traktorze zazwyczaj o konstrukcji kołowej, rzadziej gąsienicowej (to rozwiązanie sprawdza się w trudniejszych warunkach terenowych).

Wynajem koparko-ładowarki to świetnie rozwiązanie w przypadku chęci wykonywania takich prac jak:

  • przygotowanie terenu pod budowę,
  • wykonywanie prac porządkowych,
  • przewożenie cięższych materiałów budowlanych,
  • sztaplowanie,
  • wykonywanie wykopów ziemnych o różnej głębokości.

Zagęszczarki ręczne lub podczepiane

Kolejną maszyną, którą często można zobaczyć na placach budowlanych jest zagęszczarka. Służy do ubijania właściwie każdego rodzaju gruntu, co pozwala uzyskać równą nawierzchnię gotową do wykonywania dalszych prac. Świetnie sprawdzi się więc do równania terenu, np. pod układanie kostki brukowej lub płyt tarasowych. W zależności od obszaru wykonywanych robót, mogą być to albo niewielkie urządzenia ręczne, albo podczepiane do innych maszyn, dla szybszej realizacji prac.

Spycharka w budownictwie ogólnym

Najczęściej, zanim jeszcze rozpoczną się inne prace niezbędna jest profesjonalna spycharka, dzięki której będzie można precyzyjnie zniwelować teren i przygotować go do kolejnych prac. Maszyna ta doskonale sprawdza się dodatkowo do wykonywania wykopów i szybkiego przemieszczania urobku, oczywiście na bliższe odległości. Zdecydowanie ułatwia więc prace i sprawia, że inwestycja może postępować w znacznie szybszym tempie.

Powyższe maszyny to tak naprawdę krótka lista spośród tych, które są niezbędne na placach budowlanych. Im jednak większa inwestycja, tym takich maszyn musi być więcej, aby móc znacznie szybciej realizować poszczególne zadania.

CZYTAJ TAKŻE: Jak wykonuje się wykopy pod budynki?

DANE KONTAKTOWE Zapraszamy do kontaktu

Szybki kontakt - DANE KONTAKTKOWE